Tehnoloģijas

Latvijā cementa klons ir visvairāk pielietotais materiāls grīdu izveidošanai privātmājās un dzīvojamās telpās. Par pamatu tam ir universālās cementa klona pielietošanas spējas un labi pārbaudītās iestrādes īpašības. Cementa klonam ir ļoti labas stiprības īpašības, to var pielietot iekštelpās un āra apstākļos (balkoni, terases u.c.), kā arī silto grīdu izveidošanai. Dzīvojamās platībās un sadzīves telpās visplašāk tiek pielietota cementa klona stiprības marka ZE12- ZE –20.

Cementa klona sastāvs. Cementa klons sastāv no smilts, cementa, dispersā armējuma, ūdens un ja nepieciešams pildvielu maisījuma - plastifikatora.

Cementa klona iestrāde. Objektā tiek atvesta attiecīgi frakcionēta smilts, cements, metāla vai polipropilēna dispersā armatūra. Betona klona masu sajauc uz vietas objektā ar MIXMANN, vai cita tipa speciālo klona maisītāju, piepildot maisītāja sajaukšanas tilpni šādā secībā:

  1. 1/3 no tilpnes tilpuma piepilda ar smilti;
  2. Pievieno nepieciešamo cementa daudzumu;
  3. Pievieno disperso armatūru (nepieciešamo daudzumu pēc aprēķina);
  4. Pielej ūdeni;
  5. Piepilda atlikušo tilpumu ar smilti;

Pēc tvertnes piepildīšanas to aiztaisa, aizver drošības ventīli un ieslēdz kompresoru. Masu pa gumijas šļaukām ar gaisa spiedienu pa nelielām porcijām (ar gaisa šķirkārtām) padod uz iestrādes vietu. Ar lāzernivelieri un augstuma uzsišanas stieni atliek nepieciešamos grīdas augstumus, tos savelk kopā ar alumīnija izlīdzināšanas līmeņrāžiem (garums 1m, 1,5m, 2m, atkarībā no attāluma starp atliktām augstuma atzīmēm). Papildus kontrolē arī līmeņrāža burbuļa horizontālo stāvokli. Izmantojot speciālas betona kurpes, iespējams staigāt pa tikko ierīkotu betona klona grīdu un noslīpēt to ar betona slīpmašīnu.

Skatīts 21574 reizes